Informacje dla szpitali, NZOZ-ów i gabinetów lekarskich

Portal Hosmed.eu łączy dowolnych sprzedawców sprzętu medycznego, działających na rynku polskim i europejskim. Portal nie jest miejscem aukcji i przeprowadzania transakcji sprzedaży. Jest miejscem, gdzie każdy może przeczytać, co, gdzie i za ile może kupić.
 
Używany sprzęt medyczny
Sprzęt medyczny i inne wyposażenie, stanowiące majątek jednostek organizacyjnych ochrony zdrowia, po latach jest zastępowany przez nowsze przedmioty i urządzenia. Majątek zastępowany, najczęściej podlega kasacji lub jest składowany bez dalszego użycia. Przynosi to wymierne straty finansowe.
Tymczasem sprzęt ten może nadal służyć innym pacjentom oraz zapewnić środki finansowe na działalność bieżącą. Dotychczasowe rozwiązania nie pozwalały na obieg informacji o takiej możliwości. Więcej na ten temat zostało opisane w artykule: Szpitale, jako podmioty sprzedające majątek trwały.
 
Obecnie takie rozwiązanie problemu daje nowe narzędzie, jakim jest serwis Hosmed.eu. Portal adresowany wyłącznie do profesjonalistów – lekarzy, menedżerów ochrony zdrowia, pielęgniarek, i dentystów, umożliwia poinformowanie innych użytkowników serwisu o zamiarze sprzedaży lub przekazania takiego sprzętu. Jest także narzędziem, które pozwala w sposób bezpieczny i legalny zbyć niepotrzebny sprzęt.
 
UNSPSC
Hosmed.eu jest jedynym w Polsce portalem branżowym, wykorzystującym międzynarodową kodyfikację UNSPSC. Szybki i logiczny proces wyszukiwania pożądanego sprzętu jest dla osób zarządzających jednostkami ochrony zdrowia nieocenioną wartością i wygodą. Taka edycja przedmiotów pozwala na grupowanie przedmiotów nie tylko identycznych pod względem nazwy, ale i produktów różniących się od siebie różnymi cechami, przy podobnej funkcjonalności. Na przykład ciśnieniomierze są edytowane obok siebie, pomimo różnych nazw i producentów, co pozwala na porównanie nie tylko ceny, ale i cech użytkowych lub warunków sprzedaży.
 
Pozostałe możliwości portalu
Hosmed.eu umożliwia ogłaszanie ofert pracy oraz usług związanych z ochroną zdrowia. Bez względu na to, czy poszukiwany jest pracownik, czy oferowana usługa, serwis jest miejscem, gdzie można takie ogłoszenie zamieścić. Istnieje także możliwość celowanej subskrypcji przedmiotów i usług w taki sposób, że w chwili ich pojawienia się w serwisie, informacja o nich zostanie natychmiast przekazana drogą elektroniczną.
Serwis dostępny jest w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej.
 
Dla lekarzy
Proponujemy Państwu także prezentację interesujących osiągnięć Państwa jednostek klinicznych w dziale „Na Dyżurze” w formie artykułów tematycznych.
 
Bez opłat
Aby korzystać z pełnych możliwości portalu wystarczy:
1. założyć konto użytkownika (rejestracja) i
2. dokonać jednorazowej aktywacji za symboliczne 1 zł (bez jakichkolwiek dodatkowych opłat).
 
Partnerem Hosmed jest Stowarzyszenie STOMOZ. Także środowisko lekarzy rodzinnych, potencjalnych nabywców sprzętu, rozpoczęło współpracę z serwisem.
 
Życzymy satysfakcji z użytkowania,
 
Zespół hosmed.eu